Schopnosť komunikovať so známymi a neznámymi dospelými

Strana Autorský: www.banaby.sk

Schopnosť komunikovať so známymi a neznámymi dospelými — jednou z podmienok pre úspešné učenie sa v škole. Po všetkých, dieťa bude musieť požiadať o pomoc zo strany učiteľa, a pýtať sa, alebo sa ho spýtať niečo v triede. Deti majú často problémy s touto. Dôvody pre takéto ťažkosti môžu byť rôzne.
Ak vaše dieťa je plachý, neistý sám sebou, takže má negatívne skúsenosti s dospelými, v ktorom bolo nepochopené, nepočul, ktoré nie sú podporované v ich potreby. V tomto prípade deti potrebujú viac chvály a menej kritizovať a exhort, pre nedokonalosť výkonu úloh alebo správania. Pomôcť vytvorená špeciálne situácie, v ktorých sa váš syn alebo dcéra získava pozitívne skúsenosti s predajcami v obchode, dirigent v doprave, babička, ktorá dáva cestu v autobuse. – Hmotnosť voľby. Stimulovať jeho činnosť a nezávislosť. Nechať dieťa sám obrátiť sa na cudzincov s žiadosť kúpiť chlieb alebo lístok. Dajte im dať spôsob dopravy babička. Majú ich požiadať o cudzinca na cestu do obchodu. Skúsenosti musí získať vo vašej prítomnosti. Dajte mu najavo, že ste v okolí. Ale nie pomôcť, nech je vaše vlastné skúsenosti. A potom sa uistite, že pochvalu za úspech, aj keď len čiastočné. Diskutovať, čo sa stalo, čo nie je. A aby zabránila komunikácie. Ak dieťa si uvedomuje svoje problémy, to znamená, že on má silu prekonať ich.
Stáva sa, že dieťa nevie, ako formulovať žiadosť, nevie, ako osloviť dospelých. Učiť sa, jasne, hlasno a zdvorilo hovoriť. Veľmi dôležité príklad rodičov. Pretože dieťa je celý čas sledovali nás a napodobňovať naše správanie. To je, ako mnohé dôležité aspekty emocionálne-vôle príprava dieťaťa na školu.
Štvrtá. Psychologické pripravenosti na školské vzdelávanie zahŕňa vývoj jeho duševné procesy. Tento rozvoj pamäti, pozornosti, duševnej činnosti syntéza, analýza, zovšeobecnenie a porovnanie.
V čase prijatia do školy, dieťa by malo byť schopné pamätať až do 10 položiek zobrazuje sa s ním krátko. Alebo až 6-8 slov. Ukázať mu, 10 predmet obrázky zobrazujúce jeden predmet. A nechať pamäť hovorov tie, ktoré si zapamätali.
Druhý test úrovne rozvoja pamäť – slovo hra. Hovor obracia s dieťaťom všetky slová v žiadnom prípade sa navzájom nesúvisia. Hovor 10 a požiadajte dieťa, aby si spomenúť, čo slová boli pomenované.Teda, naučíte úroveň rozvoja krátkodobú pamäť vášho dieťaťa. Poďme čakať polhodinu. A spýtať sa ho, znovu zavolať, čo videl, alebo to, čo ste hovorili. To bude dlhodobý nedobrovoľné pamäť. To by malo byť vo veku 6 rokov na úrovni 6 až 8 položiek, alebo 4-5 slová. Prečítajte si viac v článku "Hrať a chodiť jednoduché a zábavné. Vzdelávacie hry pre deti na ulici."
Ďalšia séria testovacích hry — povedz mi, čo obrázkov budete sledovať, ktoré si musíte zapamätať. Teda, zistíte, úroveň svojvoľné pamäť dieťaťa.
Tieto jednoduché hry sú skúškou a rozvoja charakteru. To znamená, že ak pravidelne s dieťaťom, ako hrá, pamäť sa bude zvyšovať. Ale ak sa pozeráme na fotografie, môžete ich získať späť a ja sa pokúsim vysvetliť niektoré funkcie — zelenina, ovocie, nábytok, oblečenie, bývanie-neživé predmety podľa farby, veľkosti alebo tvaru, ktoré učia dieťa metódy asociatívne myslenie a pamätať si.
Author: detske izby dievcenske